Close
MALTE PLAZA, Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Cd. No:35, Kat: 4 / 402, 34844 İstanbul - Türkiye
+90 216 222 29 13 info@siyahincikupasi.com

Yarış bahane ortam şahane

TYF Pirat Komitesi ve Motorboat & Yachting dergisi tarafından ortak olarak 2017 yılında ilk kez düzenlediğimiz “Siyah İnci Pirat & Yat Savaşları” ı daha önce benzeri olmayan yepyeni bir formatta, ulusal bir yelken yarışı olarak tasarlandı. İstanbul Yelken Kulübü’nün verdiği destek ve bu yarışın formatı için çok uygun lojistik imkanları sayesinde gerçekleştirilen Siyah İnci’nin öncelikli hedefi; farklı sınıflarda yarışan yelken sporcularını biraraya getirerek yoğun ve yorucu geçen bir yarış sezonunun ardından, hem eğlenceli hem de çekişmeli bir yarışla sezonu kapatmak olarak planlandı. İsmini meşhur korsan Jack Sparrow’un efsanevi gemisi “Black Pearl” den aldı ve birbiriyle tamamen eş olan Pirat tekneleri kullanıldı.

2017 yılında yapılan ilk organizasyon hem bir deneme hem de camianın tepkisini görme amacı taşıyordu. Yarışın ardından aldığımız geri bildirimlerde yelken camiasının bu tarz yenilikçi ve eğlenceli organizasyonlara çok sıcak baktığı ve önümüzdeki yıllarda organizasyonun devam etmesini arzuladığını gördük. Biz de 2018 yılındaki ikinci Siyah İnci yarışında tekne sayısını 4’ten 6’ya çıkartarak yarışmacı sayısını yüzde 50 arttırdık.

2019 yılında hedeflerimizi daha da büyütme ve 2017 yılında dört tekne ve 32 sporcu ile başlayan Siyah İnci organizasyonunu 10 tekne ve 80 sporcuya çıkartma kararı aldık. 17 Kasım 2019 Pazar günü yapılacak organizasyonda yarışacak tüm ekiplere başarılar diliyoruz.

 

TYF Pirat Komitesi & MotorBoat&Yachting Dergisi

Hakkimizda_01